M e r i c E r y i l m a z
                         

Dans eğitimine, ilkokul yıllarında Belediye Konservatuarı‘nda bale ile başladı. Ortaokuldan sonra Istanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde başladığı müzik eğitimini Istanbul Üniveristesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü’nde tamamladı.

95 yılında Arjantin Tango ve Jazz-Dance çalışmaya başladı. 5 yıl ikisini birlikte yürüttükten sonra Ayşegül Betil'le sadece tango üzerine yoğunlaşarak “Estilo Milonguero” adı verilen geleneksel bir Arjantin Tango stilini benimsedi, eğitimini bu yönde ilerletti. Günümüzde Türkiye’de bu klasik Arjantin Tango stilinin eğitimini veren birkaç eğitmenden biri oldu.

Eğitim süreci içinde beden farkındalığını farklı disiplinlerle beslemek, eksen/denge/güç/nefes bileşenlerini anlamak ve eğitimine katmak için Hatha Yoga ile ilgilendi. Yine aynı amaçla 2 yıl Zeynep Tanbay ile Graham Metodu çalıştı. Ardından Mihran Tomasyan ve Emre Çelik ile çağdaş dans alanında, Paul Ibey ile de Butoh alanında kısa kısa çalışmalar yaptı.

Halen Londra ve Istanbul'da sınıf dersleri, özel dersler, ve workshoplar vermektedir.

16 yılı geçen tango eğitimi süreci içinde çalışma fırsatı bulduğu dünyaca ünlü ustalar;
Alicia Orlando ve Claudio Barneix,  Esteban Moreno ve Claudia Codega, Eduardo Aguire ve Yvonne Meisner, Imed Chemam, Mariana Montes, Pilar Alvarez ve Claudio Hoffmann, Julio Balmaceda ve Corina de la Rosa, Celine Ruiz ve Damian Rosenthal, Fabian Salas ve Carolina del Rivero, Javier Rodriguez ve Andrea Misse, Gabriela Elias, Dana Frigoli ve Pablo Villaraza, Muzo ve Biki, Ezequiel Paludi ve Geraldin Paludi, Sebastian Misse ve Andrea Reyero olmuştur.